Taureņi
lv ru en
Sākumlapa
Japan 1Japan 2Japan 250Japan 350MersedesTornisBlok


Gadalaiku harmonija

Taureņu ciemata telpa - tā ir mūzika, kas iemiesota akmenī un tiek atskaņota ar arhitektonisko līniju lakonismu un eleganci.

Ikvienu cilvēka roku radītu darbu, kas domāts citiem cilvēkiem, var uzskatīt par mākslas darbu. Šādu mākslas darbu var aplūkot ar patiku, tas var apliecināt to veidojušā mākslinieka lielo meistarību. Tomēr mākslas darba ārējā forma nav vienīgā tā vērtība. Galvenais ir izjūtas, ko tas pauž ar savu sirdsbalsi.

Ar dzejas, mūzikas vai dejas kustību starpniecību tiek radīta doma vai jūtas, kuru efektu var izjust ikviens. Tajā pašā laikā cilvēku domas un jūtas neapzināti pauž viss, kam pieskārušās kāda cilvēka rokas. It sevišķi tad, ja ir runa par cilvēka un apkārtējās dabas harmonisku saistību.

Sākoties katram jaunam gadalaikam, rodas mūzika. Tā ir tīra un kautra kā pirmā sniegpulkstenīte, pilna mīlestības un maiguma. Tā ir spēcīga un spilgta, to grūti paust vārdos, jo tā ir daudzveidīga, daudzšķautņaina un sarežģīta. Māksliniekam palīgā nāk māksla.

Mākslā tās radītājs pilnveido arī savas dvēseles, sava prāta mūziku. Viņam tas nav haotisks process, bet daiļrade, kurā rodas un tiek paustas noteiktas jūtas.

Taureņu arhitektūra ir dzīves harmonijas izjūtas vizuāls un taustāms iemiesojums, bet grupas Baraka mūzika ir šo jūtu izpausme skaņās.

Grupa Baraka

Rīgas grupa Baraka dod klausītājiem iespēju izjust Taureņu atmosfēru caur liriskām kompozīcijām, kurās apvienotas Austrumu tradīcijas ar Eiropas moderno mūziku.

Gadalaiku harmonija

Harmony of seasons — Intro (mp3, 1.91 Mb)
Pentatonic Raga in Do, Intro (Baraka)

Rudens

Nav nekā skaistāka par klusa mežezera krastu rudens vakarā. Koku lapotnes klusās šalkas, sausās zāles čaboņa un nomierinošās ūdens čalas raisa nostalģiju pēc visa skaistā, kas bijis jūsu dzīvē. Jūs gremdējaties jaukajā atmiņu pasaulē, kuras saldās skumjas novērš jūs no ikdienas rūpēm un ļauj ielūkoties nākotnē ar svaigu un optimistisku skatu. Jūs gūstat milzīgu iedvesmas lādiņu, no sava loga debesīs vērojot rudens noslēpumainās krēslas tuvošanos.

Harmony of seasons — Autumn (mp3, 2.56 Mb)
Dancing Princess (Hinze — Baraka)

Ziema

Lai aiz loga plosās ziemas putenis, lai vējš sadzen kupenas ap kokiem un kristāltīrajā gaisā lidinās dzeldīgas sniegpārsliņas... Tikai malkas sprakšķēšana kamīnā un karstvīna kauss plaukstās atgādina jums, ka atrodaties vistīkamākajā vietā pasaulē - savās mājās. Garajos ziemas vakaros jūsu mājokļa sienas izstaro siltumu un omulību.

Harmony of seasons — Winter (mp3, 3.15 Mb)
La Tehtar (Dimanadis E., Konstantinidis V. — Baraka)

Agrs pavasaris

Vai esat kādreiz pamanījuši agra pavasara noslēpumaino pievilcību? Kad, paraugoties apkārt, vēl nav manāms nekāds zaļums, kad ezeru, tāpat kā iepriekš, sedz plāna mirdzoša ledus sega, bet saules stari vēl nespēj aizgainīt aukstumu. Pēkšņi diezin no kurienes uzpūš svaigs vējiņš, un jūs jūtat, kā tīrās un reibinošās smaržas apdveš jūsu seju. Jūs pārņem tīksmīgas, mazliet skumjas un dziļas jūtas.

Harmony of seasons — Early Spring (mp3, 2.96 Mb)
Pentatonic Raga in Do (Baraka)

Pavasaris

Svaigais vējš un pēc ziemas miega pamodusies daba pilda jūs ar jaunām idejām un rada lielisku noskaņojumu. Glāsmainā pavasara saulīte maigi sasilda jūs un piepilda ar savu enerģiju. Jaunā zālīte kā tīrs zaļš paklājs sedz zemi ap jūsu māju. Putnu līksmie treļļi modina jūs rītausmā. Arī jūsos mostas rīts.

Harmony of seasons — Spring (mp3, 2.09 Mb)
Song for Everyone (Shankar — Baraka)

Vasara

Savā mājā jūs rodat vislabāko patvērumu karstā vasaras dienā. Liegs vējiņš maigi atsvaidzina jūs. Jūs sajūtat, kā tīrais, pēc skujām smaržojošais gaiss ieplūst jūsu mājā un rada harmonijas un visaptveroša miera izjūtu. Vasaras spilgtās krāsas ienāk jūsu mājoklī un pilda to ar dabas gaismu. Jūsu mājās ienāk vasara, un jūs to sajūtat ar sirdi.

Harmony of seasons — Summer (mp3, 2.37 Mb)
Far From The Beaten Parts (Ponty — Baraka)